Wybierając Bieszczady jako miejsce wypoczynku, nie myślimy jedynie o spokoju, ciszy, chwili wytchnienia. Oczywiście znajdą się tacy, którym wystarczy leżak, turystyczna lodówka pełna ulubionego trunku i szum strumyka, jednak aby wszyscy odwiedzający Berezankę byli w pełni ukontentowani przygotowaliśmy pakiet atrakcji.

Bieszczady Atrakcje

Tropem Watahy – Wyprawy 4×4 

Kto kocha Bieszczady, lub bywa tu przynajmniej raz w roku, na pewno oglądał też serial HBO, którego akcja dotyczy tego wspaniałego regionu, a kadry pochodzą oczywiście z okolic. Wiadomo już, że mowa tu o serialu WATAHA. Oferta dotyczy wyprawy 4×4 po bezdrożach, a uczestnicy odwiedzą m.in Ślady dawnych wsi bojkowskich, osamotnioną kapliczkę, czy leśniczówkę Rebrova.

Spływy pontonami doliną Sanu

Spływ pontonami Doliną Sanu to wspaniała rozrywka dla każdego, kto ceni sobie doznania za pomocą wszystkich zmysłów. Piękne widoki prosto z Bieszczad, szum uroczego Sanu, zapach drzew – lokalnej fauny, dotyk natury na każdym kroku, smak złowionych ryb lub prawdziwej bieszczadzkiej kiełbasy. San to rzeka graniczna, dzieląca Polskę i Ukrainę. Rzeka ma prawie 500 kilometrów długości. Ale to właśnie na odcinku Bieszczad utworzono sztuczne zbiorniki wodne. Jezioro Myczkowskie i Jezioro Solińskie, znane i cenione w całej Polsce, zwane też Zalewem Solińskim. Często padają pytania czy spływ jest bezpieczny. Oczywiście, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom, spływ odbywa się w nurcie spokojnym, gdzie głębokość wody oscyluje między 20 i 50 cm, a każda osoba ma na sobie kapok.

Rejsy jachtem po Jeziorze Solińskim.

Jezioro powstało w 1968 roku i do dnia dzisiejszego jest największym w Polsce zbiornikiem o pojemności 472 mln metrów sześciennych. Stąd często w opowieściach pojawia się określenie Bieszczadzkie morze, ponieważ pływając po „Solinie” można poczuć się jak w zatoce przylegającej do morza. Rejsy jachtem po Jeziorze Solińskim to wspaniały pomysł na spędzanie czasu w Bieszczadach. Z przyjemnością pomożemy w zorganizowaniu takiej atrakcji.

Wyprawy w Wysokie Bieszczady z przewodnikiem.

Podróżując po Bieszczadach, mamy do dyspozycji trasy w które wyruszamy samodzielnie, bez najmniejszych obaw, że np. zboczymy z trasy w wylądujemy w środku lasu. Są też takie miejsca, nieodkryte, wręcz tajemnicze, gdzie dotrzemy wyłącznie z doświadczonym przewodnikiem. Zastanów się czy warto zobaczyć Dziką Dolinę Rabskiego Potoku? Spróbować najprawdziwszej wody arsenowej, czy odwiedzić nieistniejącą już wieś Rabe? Czy posłuchać wyjątkowych historii o mieszkańcach tych lasów? Jeśli się zdecydujesz, nie opinie Cię degustacja oryginalnej leśnej nalewki, a my chętnie pomożemy Ci w uczestnictwie w tej stuprocentowo bieszczadzkiej atrakcji.

Wycieczka do Lwowa.

Jak blisko z Berezki na Ukrainę? Niespełna 40 kilometrów, a do Lwowa niespełna 3 godziny. O ile nie mieszkasz na co dzień na Podkarpaciu, to niebagatelna okazja by odwiedzić to przepiękne miasto. Katedry, Teatry, Pałace, Kościoły to jedynie namiastka, przepełnionych historią Polski miejsc. Z przyjemnością pomożemy zrealizować plany i ułatwimy osiągniecie celu jakim byłaby wycieczka do Lwowa.

Konie

Jednym z pierwszych skojarzeń nawiązujących do wolności są konie. A uczucie prawdziwej wolności łączące ze sobą dzikość i naturalność Bieszczad połączoną z konną przejażdżką to najprawdziwsze połączenie idealne. Fakt, że Stadnina znajduje się 800 metrów o Berezanki może być decydujący, nawet dla tych, którzy nie lubią za bardzo oddalać się od miejsca zakwaterowania.

Wyprawy w nieznane z użyciem mapy i systemu GPS z elementami historii regionu.

Na pewno nie jest żadnym problemem zakupić w jednym ze sklepów internetowych odbiornik GPS, znaleźć oraz umieścić w nim mapę Bieszczad i na koniec przemieszczać się wyznaczoną trasą po dostępnych punktach. Absolutnie jednak nie można mylić powyższej opcji z podróżowaniem w nieznane z użyciem mapy i systemu GPS z elementami historii regionu. Jest to pełna ciekawostek, szczegółów i niespodziewanych zwrotów akcji epicka wyprawa. Berezanka służy Ci jako baza wypadowa? Zapytaj o wyprawę w nieznane.

Wypożyczanie rowerów

Jedni chętniej spacerują, powoli kontemplując otaczający świat. Inni, chcą zobaczyć więcej, szybciej, dotrzeć do odległych miejsc, będąc jednak cały czas w zgodzie z naturą i ekologią. To właśnie dla drugiej grupy mamy świetny sposób na spędzenie czasu wolnego. Wypożyczalnia rowerów. Pożycz rower na godzinę lub kilka. Albo od razu na cały dzień. Zapytaj koniecznie o możliwość wypożyczenia roweru.

Paintball

Czym jest paintball? Pokrótce, to prawdziwa bitwa z użyciem urządzeń przypominających i działających jak broń pneumatyczna. Uczestnicy organizowanej bitwy przebierają się w kombinezony wojskowe lub mundury, zakładają na twarz specjalne maski ochronne i walczą, np. o wyznaczone Bieszczadzkie wzgórze – strzelając do siebie kolorowymi kulki z farby, dzięki czemu widać kto został trafiony i odpada z gry. Jest Was więcej? Potrzebujecie elementu rywalizacji i konkurencji? Zapytajcie o atrakcję Paintball w Bieszczadach. 

Zjazdy w kuli zorbingowej

Zorbing to powstały w 94 roku dość interesujący sposób na spędzanie czasu wolnego. Niektórzy, staczanie się w przezroczystej kuli po łagodnym zboczu nazywają sportem. Mniejsza o systematykę i szufladkowanie, ponieważ najważniejsza jest tutaj dobra zabawa. Doznania jakiś dostarcza ta forma rozrywki jest jedyny i niepowtarzalny. W ekstremalnej wersji bez zabezpieczeń może maksymalnie podnieść poziom adrenaliny. Bardziej łagodna wersja jest rozchwytywaną atrakcją i w swojej bieszczadzkiej odmianie, pozostaje w pamięci na długie lata. Zainteresowani zjazdem w kuli zorbingowej? Proszę bardzo.

Nordic Walking

Bez względu na to czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z nordic walking czy już masz wieloletnie doświadczenie – Bieszczady to idealne miejsce dla tego rodzaju rekreacji.Będąc w Berezce od razu możesz złapać za kije i ruszać w drogę. Pamiętaj tylko o kilku podstawowych zasadach, które obowiązują tak w Bieszczadach jak i w każdym innym miejscu. Typowe buty do turystyki górskiej, nie są najlepszych obuwiem przeznaczonym do Nordic Walking, wybierz te przeznaczone do NW. Tylko odpowiednie kije, ani za krótkie, ani za długie i oczywiście nie trzymane w dłoni cały czas, a także nie wbijane w powierzchnię. W drogę.

Biesiada pod wiatą  

Południowo-wschodnia Polska, a w szczególności Bieszczady to istny tygiel kulturowy, powstały w wyniku zawirowań historycznych, ale także bliskości czterech różnych Państw. Polska, Ukraina, Węgry i Słowacja, w promieniu niespełna 200 kilometrów. Najmocniej wszystkie powiązania, daje się odczuć w kwestii kuchni. Stąd też, przez nikogo nie pomijana atrakcja Biesiady pod Wiatą. Wspólne jedzenie i picie wyjątkowych specjałów podzielone jest na 3 różne motywy. Od groźnie brzmiącej Biesiady Bieszczadzkich Zakapiorów, poprzez mocno historyczną Biesiadę Łemkowską, po suto zakrapianą Biesiadę Żeglarską. Możliwy Catering, na życzenie dowóz + obsługa kolacji grillowej. Dowiedz się więcej 

Dodatkowo, zawsze w okolicach jest jeszcze kilka miejsc wartych odwiedzenia. Są to między innymi

Park miniatur bieszczadzkich cerkwi i świątyń w Myczkowcach.
Zapora Wodna w Solinie.
Największe sztuczne jezioro w Polsce.
Ruiny Cerkwi w Berezce i stary Park Dworski.
Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie.
Aquapark Aquarius w Lesku.
Wiejskie „ZOO” w Berezce.
Stadnina konii w Berezce.
Szlaki piesze i rowerowe.
Regionalny browar URSA MAJOR.
Drezyny rowerowe w Uchercach Mineralnych.
Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku
Rezerwat przyrody „Góra Sobień” w miejscowości Manasterzec.
Szybowisko w Bezmiechowej.
Kolejka wąskotorowa w Cisnej.
Zagroda pokazowa Żubrów w Mucznem.

Proudly powered by Themelexus.com