Udając się na wypoczynek w Bieszczady szykujemy się na spotkanie z przyrodą na górskich szlakach. To jednak nie jedyna opcja na spędzenie czasu w tych rejonach. W swoje wrota zaprasza też browar Ursa Maior oferujący wyborne piwo kraftowe.

Ursa maior

Dlaczego warto odwiedzić Ursa Maior?

Browar Ursa Maior to stosunkowo nowe miejsce, które oferuje nie tylko wyśmienite piwo kraftowe. Browar Bieszczady jest częścią Centrum Wielkiej Niedźwiedzicy położonego w Uhercach Mineralnych, wsi położonej niedaleko Jeziora Solińskiego. Oprócz browaru w skład kompleksu wchodzi również sklep z rękodziełem, Salon Sztuki Pogranicza oraz sala koncertowa.

Browar Bieszczady

Browar Ursa Maior to oczywiście bar, w którym można skosztować lokalnie warzonego piwa, zarówno takiego z beczki, jak i butelkowego. Na miejscu można posmakować piw z sera Bieszczad, warzonych na lokalnej wodzie, która nadaje mu niebywałego smaku. Na miejscu można zamówić swoje ulubione piwa, jednak bar oferuje również deskę degustacyjną, która pozwala zapoznać się z całym wachlarzem oferowanych przez browar piw. Osoby rządne wiedzy też znajdą coś dla siebie. Załoga browaru chętnie opowiada o tajnikach warzenia piwa, wystarczy wcześniej umówić się z nimi na spotkanie.

Piwo kraftowe

Bedąc w Ursa Mainor nie tylko można posmakować piwa, czy zaopatrzyć się w trunek do późniejszej degustacji. Będąc na miejscu mona tez zobaczyć jak warzone jest piwo. Serce browaru, czyli wielkie warzelnicze kotły, jest widoczne przez wielkie szyby w Ursa Hall. W tej części budynku znajduje się też sala koncertowa i trzypoziomowa galeria.

Proudly powered by Themelexus.com