Relaks i wypoczynek w Bieszczadach zawsze warto połączyć również z kulturą, która niesie ze sobą nie tylko walory estetyczne, ale także przeżycia duchowe. Takim miejscem, które znajduje się w pobliżu naszej bieszczadzkiej ostoi, jest Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie.

Jakie atrakcje czekają w tym przesiąkniętym duchem regionalizmu miejscu? Muzeum Kultury Duchowej i Materialnej Bojków w Myczkowie to przede wszystkim unikalne ekspozycje o dobrze przemyślanej tematyce, a także różnego rodzaju warsztaty, które połączone są z wytwarzaniem niezwykłych przedmiotów użytkowych i dekoracji z ceramiki. Warsztaty z garncarstwa można odbyć zarówno w samej galerii, jak i podczas różnego rodzaju bieszczadzkich imprez. Te niezwykłe wytwory ludzkich rąk można również kontemplować bez końca także dosłownie – z bojkowskiej filiżanki wypijemy wyśmienitą Kawę po Bojkowsku, a niektóre drobiazgi możemy zakupić na pamiątkę i przywieźć do domu.

Oprócz tematycznych ekspozycji oraz warsztatów ceramicznych w pobliżu czynny jest także Park Miniatur Świątyń. Ten sakralny miniskansen to ponad 100 różnych makiet kościołów, świątyń i cerkwi, a centralnym punktem jest pomnik Jana Pawła II. Park miniatur jest czynny cały rok i licznie odwiedzany przez turystów. Spacer zajmie nam około 40 minut i obejmuje przestrzeń o wielkości jednego hektara, na której znajduje się również 10 charakterystycznych wzniesień.

Spokój, relaks i dawka kultury to zawsze najlepszy sposób na udany wypoczynek, dlatego warto odwiedzić te wyjątkowe miejsca, które znajdują się w pobliżu Berezanki!

Proudly powered by Themelexus.com